عکـس و طبیــعت

بنام خالق زیباییهــا که خود زیباتـرین است - وبلاگ شخصی حسین جاودانی - عکاس تبـریزی

سیزده بدر - امروز زندگی رنگ دیگری داشت !

          امروز که مصادف با سیزده نوروز بود سری زدیم به فضای سبز طرف های فرودگاه تبریز که واقعا دیدنی بود مردم از هر سنی و هر تیپی آمده بودند . . . چادر های رنگی همه جا بر پا شده بود . . لباس های رنگ وارنگ . . . بچه ها بازی میکردند ، فریاد میزدند ، بزرگتر ها گاهی خودشان را قاطی بچه ها میکردند و یا قدم می زدند تا از هوای تازه و تمیز استفاده کنند ، و خلاصه هیجان زندگی در هر طرف جریان داشت . . .

          من هم فرصت را غنیمت شمرده و دست به دوربین بردم ! پس با زبان عکس با شما سخن بگویم پس این شما و این هم تصاویری از سیزده نوروز :

 

          این لبو فروش هم برای مردم  شاد و سر زنده شیرینی خاصی آورده بود !

( بقیه در ادامه مطلب )

+   حسین جاودانی ; ۱٢:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/۱/۱٤

بهـــار در خـانــه مـا !

           دوستان سلام . . . عاشقان سلام . . . بیـــدلان سلام . . .

          بالاخره بهار به خانه ما رسید و چه زیبـــا ! . . .

           امسال خوشبختانـه لطف حق شامل حالمــان شد و هوای خیــلی سرد نداشتیـم و بهمین علت بقول خـودمان گل و گیــاه زود تـــر بیـدار شـده اند !

          درختان شکوفه زده و فضای خانه را مثل یک تابلو مینیاتوری قشنگ تزیین نموده و هر بیننده عاشق را به گفتن ( فتبارک الله احسن الخالقین ) وا می دارد .

          ای کاش همه دوستانی که در سایر شهرستانهای دوست داشتنی کشورمان هستند این روز ها در تبریز بودند و صبح زود با نسیم خنک تبریز بهمراه عطر دلفریب شکوفه ها و . . . راستی آدم در این فضا بهاریه های شعرای با احساس را بهتر می فهمد ! . . .

          من بخاطر ندارم که در شهر سردسیر خودمان گل نرگس در زمستان ، داخل باغچه گل بدهد ولی امسال این اتفاق افتاد و نرگس های ما از اوایل اسفند ماه به گل رفتند و تا امروز ادامه دارد :

          قمری های عاشق و سحر حیز با وجود اینکه ته مانده برف شب قبل هنوز روی شاخه ها مانده است باز با طلوع اولین اشعه خورشید ، در صحنه حضور یافته اند تا ترانه زندگی را با همدیگر بخوانند :

 

           گل های سنبل نیز خودی نشان میدهند تا لبخند بهار را تکمیل کنند :

          این هم گل آماریلیس که بموقع خود را به روز های شاد بهار رساند :

 

همیشه شاد شاد شاد باشید .

+   حسین جاودانی ; ٦:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/۱/۱

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir