عکـس و طبیــعت

بنام خالق زیباییهــا که خود زیباتـرین است - وبلاگ شخصی حسین جاودانی - عکاس تبـریزی

تبریز در روز های عزاداری محرم
نویسنده : حسین جاودانی - ساعت ٩:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۸/٢۳
 

با عرض تسلیت ایام سوکواری محرم ، بدون هیچ توضیحی تصاویری را تقدیم میکنم :

 

 

( بقیه در ادامه مطلب )


 
 
شیعیان ، در سر هوای کربلا دارد حسین (ع)
نویسنده : حسین جاودانی - ساعت ٧:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/۱٥
 

          فرارسیدن ماه محرم الحرام ، ماه ماتم و اندوه را بر آقا و مولایمان امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و تمامی شیعیان تسلیت و تعزیت عرض میکنم :

 

          تابلو های فوق از آثار هنری دوست عزیزم استاد داود نیکنام (البته با اجازه خودشان) انتخاب شده است که با تشکر از ایشان ، موفقیت روز افزون برایشان آرزومندم .

آثار ارزشمند خوشنویسی این استاد جوان ولی بزرگ ! در سایت هنری ( تجــلی عشق ) متجلی است .

التماس دعا


 
 
چند تصویر
نویسنده : حسین جاودانی - ساعت ٤:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/۱۱
 

          سلام - میخواستم چند تصویر تقدیمتان کنم - اول این قهرمان دوی ماراتن ! را ببینید :

           این عکس یکی از نوه های خوشگل من یعنی آوینا خانم جاودانی است ! وقتی این عکس را گرفتن فقط هفتاد و پنج روزه بود ! خوب بچه های این دوره و زمانه اینجوریند ! خدا همه شان را حفظ کند ، انشاءاله

          حال این تصاویر را ببینید که چند روز قبل از پارک شمیم پایداری گرفتم :

به این تصویر خوب دقت کنید !

( بقیه در ادامه مطلب )


 
 
خاطره ای از زنده یاد استاد خانعلی صیامی - هنرمند عکاس
نویسنده : حسین جاودانی - ساعت ٦:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/٩
 

          در سال 1387 من در خانه هنر تبریز ( باغ گلستان ) نمایشگاه عکسی با نام ( یاد ایام ) گذاشته بودم که از 50 سال گذشته تصاویری تقدیم دوستان و علاقمندان شده بود در این نمایشگاه که اکثر دوستان و استادان ما را مفتخر نموده و تشریف آورده بودند ، استاد صیامی هم مارا سرافراز نموده و راهنمایی های لازم را ارائه فرمودند :

 

 

 دستخط استاد صیامى که دفتر یادبود نماىشگاه را مزین کرده است براى من خیلى با ارزش است. 

بنام خدا

          " زمانی که داشتم از میدان ساعت به طرف نمایشگاه عکس جناب استاد جاودانی می آمدم همه اش در فکر این بودم که عکس استاد جاودانی شهر قدیم تبریز خواهد بود .

          بنده که یک روستا زاده هستم و همیشه که به تبریز نگاه می کرده یاد قدیم می افتادم ولی الان عکس قدیم استادرا دیدم که تاریخ و بناهای قدیم شهرمان را رویاروی ما گذاشته بود ، بگذار به ما عکاسها ارزش ندهند ولی همین که هستم عکسبرداری میکنم برای نسل آینده - ما عکاس ها از هیچ کس نیازی نداریم فقط به عشق عکاسی و ثبت تاریخ ، همین- بزرگترین سند عکس است که ما می توانیم برای نسل آینده گفتنی داشته باشیم - دو قطعه عکس استاد ، بنده را خیلی به خود جلب کرد یکی خانم هایی بودند که گویا کوزه بردوش . . .

و دیگری عکسی از ارک علیشاه است :

که درست مثل یک قهرمان در مقابل انسان وایستاده است .

موفقیت برای استاد جاودانی 87/2/23  خانعلی صیامی "

(بقیه در ادامه مطلب )


 
 
چراغی دیگر خاموش شد . . .
نویسنده : حسین جاودانی - ساعت ٧:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/٢
 

پرتو عمــر ، چراغــی است که در بــزم وجــود

بـه نسیم مــژه بـر هـم زدنـی خــاموش است

          دوستان عزیز با کمال تاسف و تاثر استاد خانعلی صیامی که عمری ، زندگی را زیباتر به تصویر کشیده و برای ما از زیبایی ها گفته بود امروز دارفانی را وداع گفت و بدیار باقی شتافت ما این ضایعه دردناک را به تمامی هنرمندان و هنردوستان و بالاخص به خانواده و بازماندگان آن هنرمند بزرگ تسلیت عرص میکنیم .

مراسم تشییع جنازه این استاد فقید روز شنبه 92/8/4 ساعت 10/5 صبح از مجتمع سینمایی 22 بهمن بطرف وادی رحمت و قطعه هنرمندان انجام خواهد شد .

روحش شاد باد

          این تصویر را آقای سامع سردرودی گرفته اند :


 
 
به بهانه بزرگداشت استاد علی نظمی تبریزی - شاعر
نویسنده : حسین جاودانی - ساعت ٥:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/۱
 

        سالهای سال است که استاد را از نزدیک می شناسم و با هم دوستیم .

          حلسات ادبیش بنام بزم سخن هنوز در خاطرم می چرخد و برایم لذت بخش است ! و افسوس که بنا بدلایلی ادامه نیافت و مشتاقانش را در حسرت آن لحظات معنوی ناکام گذاشت .

          استاد نظمی متولد1306 است ولی وقتی که کتاب بوستان را باز میکند مانند جوانی که با شور عاشقی در بوستان قدم میزند عشق را در میان گلها و صدای شور انگیر بهار احساس میکند و این احساس را به مشتاقان درس استاد انتقال میدهد !

          من یک دبیر بازنشسته ام و در عین حال که رشته تحصیلیم فیزیک است ولی عاشق ادبیاتم و در این مجالس مطالبی آموختم که قبل از آن نشنیده بودم !

          استاد علاقه عجیبی به درست خواندن و درست نوشتن و توجه به عمق کلمات حساسیت خاصی دارند و اگر شاعری کلمه ای را حتی از نظر اعراب اشتباه بخواند حتما تذکر میدهند .

          استاد علی نظمی قریب هشت دهه در فضای فرهنگی و شعری تبریز حضور موثر داشته و از جمله معدود کسانی است که در در غزلسرایی از سعدی الهام گرفته است ، وی که از یاران نزدیک استاد شهریار بود و شهریار علاقه شدید به حافظ داشت ، در این باره میگوید 

شهریار و من دلخسته شبی قرعه زدیم

خواجه افتاد به او ، سعدی شیراز به من !

استاد در طول حیات خود با اساتید بزرگی همچون بدیع الزمان فروزانفر- ملک الشعرای بهار- رهی معیری- شهریار- پرویز ناتل خانلری-جلال الدین همایی- اخوان ثالث و دکتر منوچهرمرتضوی مصاحبت داشته است.


بقیه در ادامه مطلب