عکـس و طبیــعت

بنام خالق زیباییهــا که خود زیباتـرین است - وبلاگ شخصی حسین جاودانی - عکاس تبـریزی

معرفی یک درختچـــه گـل زیبــا
نویسنده : حسین جاودانی - ساعت ۱٠:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٢٦
 

           این گل یا گیاه در مناطق شمالی و همچنین گرمسیر جنوب بوفور دیده می شود ولی برای ما تبریزی ها با آب و هوای خاص خودمان تازه گی دارد !

          اسم این گل و یا بهتر است بگویم درخت گل ، ( ابریشم شب خسب ) است ! به این دلیل که روز ها برگها قشنگ باز می شوند و منظره زیبایی را به نمایش میگذارند ولی وقتی که شب شد و هوا تاریک ! این گل مغازه اش را تعطیل میکند و حسابی می خوابد ! و برگهایش مانند گل قهر چنان جمع و آویزان می شوند که انگار چند سال است خراب و پژمرده شده است ولی فردا با اولین اشعه آفتاب بلافاصله از خواب بیدار می شود و برگهای با طراوت و شادش بروی شما لبخند میزند ولی جالب است که گل این درختچه اصلا به قیافه اش نمی خورد ! :

 

 

         البته بعضی ها این درختچه را با ابریشم مصری و بعضی ها هم با ( گل قهر ) اشتباه میگیرند و بد نیست این دو تصویر را از گل قهر و یا بعبارتی ( گیاه حساس ) ببینید ، آنهم زیباست :

 

          دوستان ببخشید خسته شدید ؟ بفرمایید چایی !

 

تمامی زیبــایی هــا هدیه به شمــا خوبــان !


 
 
نمایشگاه انفرادی عکس
نویسنده : حسین جاودانی - ساعت ٩:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٢٦
 

          نمایشگاه انفرادی عکس آقای مقصود سامع سردرودی با عنوان « لحظه های زندگی » برگزار می شود.
           در این نمایشگاه، 33 عکس از زیباییهای طبیعت، کوچه باغها و نیز زندگی روستایی مناطق مختلف آذربایجان شرقی در معرض دید و تماشای علاقمندان عکس قرار می گیرد.
           این نمایشگــاه طـی روزهای 23 لغــایت 28 آذر ماه از ساعت 4 لغــایت 8 بعــد از ظهــر در نگارخانــة شیث آمادة پذیــرایی از بازدیدکننـــدگان خواهــد بـود.

          لازم به ذکر است آقای مقصودسامع سردرودی، پیش از این، برگزاری 15 نمایشگاه انفرادی را در کارنامه فعالیت های عکاسی خود داشته و چاپ 17 مجموعه عکس از زیبائیهای آثار و جاذبه های طبیعی آذربایجان را به همراه تالیف 8 عنوان کتاب دارد.


 
 
تصاویری از مشهد مقدس
نویسنده : حسین جاودانی - ساعت ٩:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٢۳
 

          دوستان خوب هفته گذشته توفیقی دست داد و با عنایات الهی به زیارت حضرت ثامن الائمه نایل شدیم و نایب الزیاره تمامی دوستان بودیم و واقعا جای شما خالی بود انشاءاله خداوند زیارت تمامی ائمه معصومین را به آرزومندانشان نصیب فرماید - آمین

          بهمین مناسبت تعدادی از تصاویری را که گرفته ام تقدیمتان میکنم - بقول مشهور وصف العیش نصف العیش !

 

 

 

 

( بقیه در ادامه مطلب )


 
 
دوره کوتاه مدت و فشرده آموزش نورپـــردازی عکاسی در تبــریز
نویسنده : حسین جاودانی - ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٢۳
 

          اتحادیه عکاسان تبریز طی یک برنامه جالب و مفید از اساتید فن در تهران دعوت بعمل آورده تا در یک دوره آموزش فشرده ، علاقمندان و عکاسان جوان را با روش های صحیح نورپردازی در آتلیه و تکنولوژی دوربین های دیجیتال و همچنین ادیت عکس آشنا سازند :

برای اطلاعات بیشتر به ( اینجـــا ) مراجعه فرمایید .


 
 
هوای لطیف شهر ما !
نویسنده : حسین جاودانی - ساعت ٧:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٦
 

          این روز ها بهار نیست ولی هوای لطیف شهرمان واقعا عالی است ! اجازه فرمایید از زبان تصویر منظورم را بیان کنم حتما لازم نیست قسم بخورم ! بفرمایید تماشاکنید :

 

 

 

          فکر می کنم جناب عظیم قیچی ساز که بزرگترین قهرمان ملی کوهنوردی ما است از این هوای پاک لذت می برد !

 

شب و روزتـان بخیــر و هوای دلتان بهاری باد !