عکـس و طبیــعت

بنام خالق زیباییهــا که خود زیباتـرین است - وبلاگ شخصی حسین جاودانی - عکاس تبـریزی

محفل انجمن های هنری = مــاه
نویسنده : حسین جاودانی - ساعت ٢:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱۱/۱٥
 

          دوستان عزیز اطلاع دارند که در شهر تبریز صد ها بنیاد و سازمان بزرگ و کوچک خیریه مردم نهاد وجود دارد که توسط مردم خوب و خوش قلب و مهربان هموطن اداره می شود و من بعنوان یک ایرانی و یک تبریزی به وجود چنین نهاد های ارزشمندی واقعا افتخار میکنم ! .

          یکی از آنها موسسه خیریه حمایت از مستمندان است که از سال 1351 شروع به فعالیت نموده و صرفا با کمک های مردمی اداره می شود و فعالیت گردانندگان مدیر و مدبر و فداکار این موسسه باعث شده که تبریز در کشورمان بعنوان شهر بدون گدا معرفی شود و ابتکارات جالبی برای کاهش تشریفات و غیره دارد که می توانید به سایت موسسه مراجعه فرمایید .

          در حال حاضر گردش ریالی سالانه موسسه در سال 91 ، بالغ بر 45 میلیارد ریال بود .

          همچنین موسسه قرض الحسنه المهدی که واقعا وام بدون بهره برای نیازمندان می دهد - یا موسسات اهدای جهیزیه - و صد ها موسسه کوچک و بزرگ که برای بنیان گذاران و گردانندگان همه شان توفیق روز افزون و اجر معنوی آرزومندیم .

          یکی از جدید ترین موسسات خیریه عبارت است از : بنیــاد خیــریه ژنتیک سلامت نسل فردا که اخیرا در تبریز زیر نظر اداره کل بهزیستی استان دایر شده و گروهی از اساتید دانشگاه تبریز بعنوان هیئت موسس و جناب آقای دکتر محمد رضا ظهیری نیا ریاست موسسه را بعهده دارند :

          اهداف این موسسه در مورد اطفال تازه تولد یافته و بصورت پیشگیری در چهار زمینه دنبال می شود که عبارتند از :

          1- شنوایی سنجی

          2- بینایی سنجی

          3- آگاه سازی

          4- بیماری های ژنتیکی

          در بخش شنوایی سنجی ، گروهی از طرف  موسسه به بیمارستانهای تبریز مراجعه و کودکان تازه متولد شده را غربالگری شنوایی نموده و سپس کارت سبز ( سالم ) و یا کارت قرمز ( نیاز به بر رسی بیشتر ) به اولیای بچه داده می شود و کودکانی که کارت قرمز میگیرند به این موسسه خیریه مراجعه میکنند تا اقدامات لازم جهت پیشگیری از ناشنوایی آینده کودک جلوگیری شود و در صورت لزوم تا کشت حلزون اقدام میگردد .

          در بخش های دیگر نیز برنامه های لازم در نظر گرفته شده و اجرا می شود ، اما موردی که به هنرمندان و انجمن های هنری مربوط می شود این است که به پیشنهاد آقای دکتر ظهیر نیا ، جلست ماهانه ای از طرف انجمن های هنری تبریز در سالن سخنرانی موسسه تشکیل میگردد .

          این جلسات بنام ماه ( محفل - انجمن های - هنری ) موجودیت یافته ، و در آخرین دوشنبه هرماه اعضای بعضی از انجمن های هنری ( ادبی - عکاسی - خوشنویسی - موسیقی - ... ) در کنار هم جمع می شوند و با ارائه کارهایی از رشته هنری خودشان ، ساعتی را با هم میگذرانند :

( بقیه در ادامه مطلب )


          به تصاویری از این جلسات توجه فرمایید ، در پست های بعدی توضیحات بیشتری تقدیم میگردد . آقای ایوب شهبازی مدیریت جلسات را بعهده دارند :

 

 

 

 

          این هم تصویری از من و آقای هادی بهجت ( تنها پسر استاد شهریار ) :