عکـس و طبیــعت

بنام خالق زیباییهــا که خود زیباتـرین است - وبلاگ شخصی حسین جاودانی - عکاس تبـریزی

با من به موسسه گل و گیاه چشم نواز سلیمی بیایید !

          کشور عزیزمان ایران سرزمین زیبایی هاست از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب ، قدم به قدم زیبایی هارا می توان دید ! هر منطقه ای زیبایی خاص خودش را دارد و این مسئله بهانه ای می شود تا زیبا دوستان در وقت و بی وقت راه بیفتند و از گوشه گوشه این آب و خاک دیدن کنند .

          یکی از این جاهای دیدنی ، موسسه گل و گیاه سلیمی در نزدیکی تبریز واقع در ورودی شهرستان ایلخچی است .

          این گلخانه بنظر من ، مرکز گل های کمیاب و شاید نایاب است ! این گلخانه را مردی بنا نهاد که تحصیلات دانشگاهی نداشت ولی گل و گیاه را با تمام وجودش می شناخت .

          کافی بود که شما گل کاملا ناشناخته ای را به ایشان تحویل دهید و انگار سالهاست با این گل همآهنگ شده است و به بهتری وضعی آنرا پرورش میداد .

          اقصی نقاط جهان را برای بدست آوردن گل های جدید زیر پا میگذاشت و با تمام سختی ها و محدودیت هایی که جابجایی گل و گیاه در هواپیما داشت تمامی زحمات را بجان میخرید و بالاخره گلهای مورد نظر خود را می آورد و به هموطنان خود تقدیم میکرد ! در یک جمله : او عاشق گل و گیاه بود .

          خدایش رحمت کند که سه سال پیش در یک تصادف دار فانی را وداع گفت و از دوستان و عاشقان گل و گیاه خداحافظی کرد و اینک فرزندان برومندش راه او را ادامه می دهند که برایشان آرزوی موفقیت روز افزون دارم .

          اینک بیایید با دقت به گلهای کوکب این گلخانه نظری بیندازیم :

          این دوست من مرحوم آقای حاج محمد سلیمی است ، مردی که تمام عمر و زندگی خود را با گلها سپری کرد .

           گلهای کوکبی که در این گلخانه می بینید از نظر فرم و زنگ و اندازه کاملا متفاوت است و بجرات می توانم بگویم که بعضی از آنهارا هیج جا ندیده اید ! برگ های بعضی از گلها بسیار منظم و برخی دیگر کاملا بی نظم و در در هم ریخته و فرفری است و بعضی تک رنک و بعضی دیگر ترکیب رنگ های متنوعی دارند ! البته با توجه به فرم و رنگ هرکدام اسم خاصی دارند . بهتر است تماشا کنید :

 

بد نیست بدانید که در شهر ما تبریز ، به گل کوکب ( ورشو ) می گویند . بقیه تصاویر را در ادامه مطلب ببینید .


 

 

 

 

 

 

 

          این تصاویر را دوست عزیزم آقای حسن سلیمی گرفته اند که از ایشان صمیمانه متشکرم .

          تعداد گل ها بسیار زیاد است و من از کسانی که دسترسی دارند دعوت میکنم که سری به این گلخانه و یا بهتر بگویم نمایشگاه گلهای خاص بزنید و مطمئن باشید که راضی برمیگردید .

شادی و نشاط شما آرزوی ماست .

+   حسین جاودانی ; ٩:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/۳/٦

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir