حشرات میهمــان گـل هـــا !

          دوستان عزیـــز ، وقتی که گل ها آماده می شود طبیعتــا حشراتی مانند پروانه ها و زنبور ها و شب پره های شهـــد خوار و . . . می آیند و هرکدام سهم خودشان را دریافت میکننــد .

          من هم دوست دارم از این تلاش ها تصــاویری را تهیــه و تقدیمتـان کنــــم .

          البته عکسبرداری از این حشرات شگــرد خاص خودش را دارد و مخصوصا شب پره شهد خوار ( Macroglossum stellatarum ) که با آن بال های زیبا بسیار سریع بال می زند و برای گرفتن تصویر سرعت بالای شاتر ضرورت دارد و اینک تصاویر :

          به شکل خرطوم این حشره توجه کنید که وقتی از راه دور می آید خرطومش را به صورت مارپیچی جمع میکند ،

          ولی وقتی به خوان نعمت گل ها میرسد وضعیت فرق میکند ،

 

            در بعضی از تصاویــر ، برای ثبت رنگ زیبای بالهای این پرنده کوچک سرعت شاتر را تا یک هشت هــــزارم ثانیــه ! بالا بردم تا بال زدن فوق العاده سریع آنرا ثبت ، و بصورت تصویر ثابتی نشان دهم ! .

          و این پروانه خوشگل هم تلاش خود را برای کسب سهمیه انجام میدهد :

 

          البته من نفهمیدم که این سنجاقک چرا آمده و مدت زمان زیادی را ساکت و آرام در نوک یک ساقه خشک و خالی صرف میکند ! و کاملا در عالم خودش است و هیچ اعتنایی به من نمی کند ! آیا به حساب و کتاب و مشکلات زندگی خودش فکر میکند ؟ نمی دانم . . . خوب توی این دور و زمانه هر کس مشکلات خاص خودش را دارد !

          این ملخ کوچولـو هم آمده بود ! خوب هرکدام از مخلوقات عالم سهمـی از این طبیعت غنی دارند !

          دوربین تصویربرداری این حسن بزرگ را دارد که وقتی بدست میگیری و وارد طبیعت می شوی تمامی لحظات را دنبال زیبایی ها و سوژه های خاص میگردی و این مسئله ترا خواه و ناخواه خوش بین میکند و این مسئله بسیار ارزشمند است ! 

          عزیــزان من ، دنیا برنگ شیشـه عینکــی است که بر چشم داریــم و خدا کنــد که شیشـه های عینـک ما به رنگ خوش بینـــی باشـد ! . . .

شاد باشید و با زیبایـی های محیط خودتان مهــربان باشـید !

/ 11 نظر / 61 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فهیمه

رسول الله صلی الله علیه وآله : اِذَا التَبَسَت عَلَیکُمُ الفِتَنُ، کَقِطَعِ الَّیلِ المُظلِمِ فَعَلَیکُم بِالقُرآنِ . هنگامی که فتنه ها، هم چون پاره های شب تاریک، شما را در خود پیچید، برشماست که به قرآن تمسک جویید. اصول کافی ج2

آرتا

خیلی عالین.[گل]

زهرا فرشید

[پلک] چه ذتی بردم از خواندن و دیدن این پست

سهیل

بسیار زیبا بود . ای کاش در همین وبلاگ در خصوص روش های عکاسی از حشرات کلاس مجازی راه می انداختید به هر جهت لذت بردم و ممنون.

فهیمه

سلام. خیلی ممنون از عکسای زیباتون اتفاقا ما هم چند وقته این مهمون جدید(شب پره شهد خوار) بهمون سر میزنه. خیلی دوست داشتم یه خورده بال نمیزد دقیق ببینمش ...که شما عملیش کردید خیلی خیلی ممنون

علی

سلام دو هفته هست که این شبپره شهد خوار رو دیدم و از اینکه بلاخره بعد از کلی جستجو موفق شدم اطلاعات وتصویری از اون بدست بیارم خوشحالم

رامین

سلام اقای جاودانی خوب هستی-باتشکر رامین سوپرگل

حامد

سلام عکس هایی بسیار زیبایی گرفته اید. اسم این مخلوق زیبا شاپرک مگس مرغ است.