جشنواره سراسری عکس فیروزه 6

          سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تبریز در تداوم فعالیت‌های فرهنگی و هنری خود، ششمین جشنواره‌ی ملی عکس فیروزه را برگزارمی‌کند. این جشنواره، بر اساس ثبات ساختاری خود، به ‌صورت حضوری و در مهرماه 1394برگزار خواهد شد. جشنواره در دو بخش عکس و عکس‌نوشت (بر مبنای عکس‌هایی از تبریز قدیم) برگزار می‌شود.

          توضیحات کامل در سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز  گذاشته شده است و برای اطلاع از فراخوان جشنواره ، به نشانی زیرمراجعه فرمایید :

http://honar.tabriz.ir/?MID=21&Type=News&TypeID=68&id=2575

سازمان فرهنگی هنری شهرداری با دست اندرکاران جشنواره از جمله با اعضای شورای سیاستگزاری جشنواره مصاحبه هایی ترتیب داده و در سایت سازمان پخش نموده است

مصاحبه ای با بنده داشت که به شرح زیر در سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری آمده است :

فیروزه زیبایی های شهر تبریز را برجسته می کند

عضو شورای سیاسگذاری ششمین جشنواره ملی عکس فیروزه، این جشنواره را راهی برای شناسایی زیبایی های شهر تبریز دانست.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، حسین جاودانی از جشنواره فیروزه به عنوان یک تابلوی زیبا برای دیدن زیبایی های شهر نخستین ها یاد کرد و افزود: فیروزه جشنواره بزرگی است و کیفیت آن به مانند کیفیت جشنواره های عکس دوسالانه بسیار بالاست و از اعتبار بالایی برخوردار است.
این استاد عکاسی با اشاره به استقبال شهروندان از این جشنواره و تاثیرات مثبت آن، خاطر نشان کرد: جشنواره عکس فیروزه آینده ای بسیار روشن و ایده ای ارزنده ای دارد که باعث شناخته شدن شهر تبریز می شود.
وی با اشاره به بخش تبریز قدیم به عنوان یک بخش جدید در این جشنواره گفت: عکس های تبریز قدیم باعث پویایی و زنده نگه داشتن تبریز در تاریخ می شوند و من به عنوان یک عکاس حضور این بخش را به نفع هویت فرهنگی و تاریخی تبریز می دانم.
عکاس برجسته کشور یکی از ویژگی های بارز جشنواره عکس فیروزه را در فصلی برگزار شدن آن دانست و اذعان داشت: هر فصلی زیبایی های خاص خود را دارد که علاقه مندان می توانند از این زیبایی ها و نعمت ها بهره برده و هنرهای خود را به تصویر بکشند.
وی افزود: مشخص بودن موضوع عکاسی باعث تحرک و تلاش عکاسان می شود تا بتوانند با تلاش بسیار در زمینه های مختلف و خلاقیت های خود در چارچوب های مشخص، تمام هنر خود را از زیبایی های فصل های مختلف به تصویر بکشند.

جاودانی، با تشکر از برگزارکنندگان این جشنواره ابزار امیدواری کرد که این رخداد هنری به بالندگی هنری تبریز کمکی شایان نماید.

   

نوشته شده > در   یکشنبه 15 شهریور 1394  ساعت  12:02 ب.ظ   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز

/ 2 نظر / 116 بازدید
محبوب بهار

درود امیدوارم امسال نیز جشنواره به خوبی برگزار بشه استاد

مجتبی شفیعی

سلام آقای جاودانی با وجود استاد همیشه به خوبی پیش می رود [قلب]