دوربین های عکاسی و فیلمبـرداری کوچولـو !

        این روز ها شرکت های مختلف دوربین های مینیاتوری دیجیتال برای مصارف مختلف ارائه می دهند که بسیار جالب و با مزه ! هستند مثلا این چند مدل را ببینید :

 

        این یکی در نوع خود جالب تر است که در دسامبر 2011 توسط شرکت Schlemmer Hammacher معرفی شده و مشخصات جالبی دارد :

         ابعاد آن عبارت از 8/1 × 1 × 16/1 اینچ و وزن آن فقط 14 گرم ! است جنس آن عمدتا از پلاستیک می باشد .

          این دوربین دارای فوکوس اتوماتیک با روزولاسیون 2 مگاپیکسل و قادر است تصاویر 1200 × 1600 و فیلمبرداری 30 فریم برثانیه با رزولاسیون 640 × 480 را ارئه دهد و کارت حافظه 2 گیگابایت MicroSD  دارد و تا 32 گیگابایت را می تواند پشتیبانی کند .

 

          بد نیست بدانید که اولین دوربین دیجیتالی که قابلیت ذخیره عکس بر روی فلاپی دیسک های استاندارد را داشت با نام Maviva MVC-FD5 و MVC-FD7 توسط شرکت سونی عرضه شد.

 

          دوربین مدل FD7 دارای وضوح سنسور 480 × 640 با سنسور 1/4 اینچ، 10x زوم 40-400 میلیمتر، f/1.8 و قیمت 800 دلار بود.

           ما هنوز هم این دوربین را در آرشیومان داریم و کاملا هم قابل استفاده است و در عین حال که بجای مموری کارت از فلاپی ! های معمولی استفاده میکند تصاویر قابل قبولی هم دارد ( البته زمان ساخت این دوربین به 1995 برمیگردد و این عکس ها در آن موقعیت زمانی عالی بودند .

در زیر نمونه این عکس ها را مشاهده می فرمایید .

 

البته این عکس ها را امروز  گرفتم و بدلیل نا مساعد بودن هوا سوژه مناسبتری نیافتم .

 

/ 3 نظر / 98 بازدید
مجتبی

سلام آقای جاودانی من که کاری نکردم همه کارها را شما کردید [قلب]

مجتبی

البته این دوربین کوچولو یک عیب کوچولو داره این هست که تا نیم ساعت بیشتر شارژ ندارد خب این تازه اول راه در مدلهای بعدی کم کم این معایب ها را بر طرف میکنند [چشمک]

مجتبی

واقعا علم چقدر پیشرفت کرده [متفکر] من که باورم نمیشه که آدمها این چیزها را ساخته باشن میگم این کار مریخی ها هست [نیشخند]