بهـــار در خـانــه مـا !

           دوستان سلام . . . عاشقان سلام . . . بیـــدلان سلام . . .

          بالاخره بهار به خانه ما رسید و چه زیبـــا ! . . .

           امسال خوشبختانـه لطف حق شامل حالمــان شد و هوای خیــلی سرد نداشتیـم و بهمین علت بقول خـودمان گل و گیــاه زود تـــر بیـدار شـده اند !

          درختان شکوفه زده و فضای خانه را مثل یک تابلو مینیاتوری قشنگ تزیین نموده و هر بیننده عاشق را به گفتن ( فتبارک الله احسن الخالقین ) وا می دارد .

          ای کاش همه دوستانی که در سایر شهرستانهای دوست داشتنی کشورمان هستند این روز ها در تبریز بودند و صبح زود با نسیم خنک تبریز بهمراه عطر دلفریب شکوفه ها و . . . راستی آدم در این فضا بهاریه های شعرای با احساس را بهتر می فهمد ! . . .

          من بخاطر ندارم که در شهر سردسیر خودمان گل نرگس در زمستان ، داخل باغچه گل بدهد ولی امسال این اتفاق افتاد و نرگس های ما از اوایل اسفند ماه به گل رفتند و تا امروز ادامه دارد :

          قمری های عاشق و سحر حیز با وجود اینکه ته مانده برف شب قبل هنوز روی شاخه ها مانده است باز با طلوع اولین اشعه خورشید ، در صحنه حضور یافته اند تا ترانه زندگی را با همدیگر بخوانند :

 

           گل های سنبل نیز خودی نشان میدهند تا لبخند بهار را تکمیل کنند :

          این هم گل آماریلیس که بموقع خود را به روز های شاد بهار رساند :

 

همیشه شاد شاد شاد باشید .

/ 12 نظر / 118 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مجتبی شیرازی

سلام آقای جاودانی عید شما هم مبارک [گل] دوستان به جای ما ما هم مثل شما از این نوع درختان پیوندی در باغ داریم [نیشخند] پر از شکوفه شده بودن [قلب] البته ما پارسال نهال زده بودیم امسال سال دوم مشون هست جای شما خالی [قلب][لبخند]

حمید محمداف

سلام بر استاد طبیعتدوست عزیز.سال نو مبارک.امیدوارم همیشه سلامت و زندگی همراه با شکوفایی داشته باشید.این شعر از ساموئل مارشاک تقدیم به شما: Желаю вам цвести расти Копить крепить здоровье Оно для дальнего пути Главнейшее условье

تبریز قارتال

جناب خوب عید خوش میگذرونیها جای ما هم خالی..!! [نیشخند] http://tabrizlinks.mihanblog.com

مجتبی شیرازی

سلام آقای جاودانی دارم کم کم زحمات شما را به ثمر میرسونیم گلهای یاس طاووسی حدود 40 تا کاشتم بعد از 3 ماه 19 تاش تاحالا سبز شدن و حدود 10 الی 15 سانت شدن چند عکس گرفتم http://upload.tehran98.com/img1/snukvfl3z8nbcmhhjko.jpg http://upload.tehran98.com/img1/e1nk9yvr6d41yufider.jpg http://upload.tehran98.com/img1/c1t5d1o0azfk9jbo4x6i.jpg

مجتبی شیرازی

امروز هم یک دونه دیگه اضاف شده 20 تا سبز شدن البته اندازه ای که من لازم داشتم سبز شدن 18 تا وبقیه دیگر را هم که سبز شدن به دوستان هدیه میدهیم (یاس طاووسی )

مجتبی شیرازی

شما هم همیشه پر انرژی و شاد باشید و پیش خانواده محترم و ما باشید تا از شما درس زندگی یادم بگیرم [قلب][گل]

مجتبی شیرازی

ممنون [گل]

f

سلام وتبریک سال نو باتاخیر. باارزوی بهترینها.

شادی

اشالله که صد سال زنده باشین وبرای وبتون از این عکس های زیبا بذارین.